ParkPalet Beta Pitch Global ‘de Ülkemiz Adına Yarışacak

ParkPalet, dünyanın en prestijli start-up yarışmalarından biri kabul edilen Beta Pitch Global 2018’de ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. Almanya merkezli ve global arenada co-working alanı sahibi olan Beta Haus tarafından 12 ülkede eş zamanlı olarak düzenlenen yarışmanın finali 15 Kasım’da Berlin’de yapılacak.

Dünyada hızla gelişen “paylaşım ekonomisinin” depolama sektörüne uyarlanmış bir örneği olan ParkPalet, Workinton ve Beta Haus işbirliği ülkemizde iki yıldır düzenlenen Beta Pitch Global’in Türkiye ayağını kazandı.

Türkiye finaline kalan 10 start-up ile birlikte jüri üyelerine 5 dakikalık sunum ve soru-cevap etaplarıyla ParkPalet’i tanıtan şirketin Kurucu Ortağı Alp Çiçekdağı “Geçtiğimiz hafta Create@Alibaba Cloud Start-Up Yarışması’nın finallerinde Çin’de yarıştık. Şimdi ise Almanya’ya Beta Pitch Global finallerine gidiyoruz. Lojistik, Almanya ekonomisi için önemli sektörlerden biri. Ayrıca Türkiye ile Almanya arasında da çok ciddi ticari ilişkiler var. Bu da iş modelimizin kazanma şansımızı artıyor” dedi.

Gayrimenkul, lojistik ve teknolojiyi bir araya getirerek genişleme imkanları çok yüksek bir alana ilk oyuncu olarak girdiklerinin de altını çizen Çiçekdağı “Doğru yolda olduğumuzu görmek bizi cesaretlendiriyor. Yazılımımız en değerli varlığımız, geliştirmeye devam ediyoruz. Şu anda 55 depoya ulaştık. Türkiye pazarında ilerlemeye devam edeceğiz. Sonraki aşamalarda Balkanlar, Ortadoğu, Körfez ve Ortadoğu’da komşu ülkelere açılmayı hedefliyoruz” dedi.

Beta Pitch, Almanya merkezli ve global arenada co-working alanı sahibi olan Beta Haus tarafından 2009 yılından bu yana çok sayıda ülkede eş zamanlı olarak düzenlenen bir startup yarışması. Bu yıl Almanya, İsveç, Bulgaristan, Portekiz, Mısır, Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbıstan, Güney Kore, Malezya ve Türkiye olmak üzere 12 ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen yarışmanın finali 15 Kasım’da Berlin’de yapılacak ve Silikon Vadisi’ne gidecek start-up belirlenecek.